Akių junginės provokaciniai mėginiai atliekami tada, kai ligonis serga šienlige arba alerginiu konjunktyvitu, tačiau atlikti odos alerginiai mėginiai yra neigiami, todėl nenustatomas alergenas, sukėlęs ligą. Tam, kad nustatyti alergeną ir yra atliekami provokaciniai mėginiai.
Akių junginės provokaciniai mėginiai atliekami sekančiai. Įtariamas alergenas yra praskiedžiamas skirtingų koncentracijų. Pirmiausia į akies junginę yra lašinamas kontrolinis, t.y. fiziologinis skystis. Reakcija į jį turi būti neigiama - jokių pakitimų akių gleivinėje neatsiranda. Po to lašinamas tiriamasis alergenas, pradedant jį nuo mažiausios koncentracijos. Kas 15 minučių stebima ra neatsirado reakcija į jį. Atsiradus akių paraudimui,niežuliui, ašarojimui - reakcijia į alergeną, provokaciniai mėginiai vertinami kaip teigiami ir yra įrodoma, kad minėtas alergenas yra alerginės ligos sukėlėjas. Comments are closed.
|
AutorėProf. R. Dubakienė - aukščiausios kategorijos gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorė, habilituota medicinos daktarė, turinti 40 metų stažą alergologijoje. Archyvas
October 2020
Kategorijos |