, Dar taip neseniai, prieš gerą pusmetį, pasaulis kovojo su aplinkos tarša. Dabar, Įsibėgėjus pandemijai, apsaugai nuo viruso COVID-19 naudojame daugybę dezinfekuojančių medžiagų: tiek rankų, tiek įvairių paviršių valymui. Tad ne vienam kyla klausimas - ar tik neįsijautrinsiu tiems dezinfekantams, ar tik jie nesukels man alergijos ?
Prisiminkime, kad dezinfekuojančios medžiagos yra cheminės medžiagos. O bet kuri cheminė medžiaga gali tapti alergenu. Nuo ko priklauso alergeniškumas? Ogi nuo medžiagos cheminės sandaros. Todėl vienos cheminės medžiagos yra stipresni, o kitos - silpnesni alergenai. Ir dar neužmirškime - pačios cheminės medžiagos alergenais tampa tik po sąlyčio su žmogaus organizmo audiniais ne trumpiau nei 24 valandos. Dažniausiai dezinfekantuose yra kelios tik medžiagos, dažniausiai: etanolis ( būtinai) ir vandenilio peroksidas. Etanolis nėra alergenas, jis tėra dirgiklis - alergijos jis nesukels, bet gali pabloginti sergančiųjų alerginėmis odos ligomis būklę, nes ir taip sausa oda po jo dar labiau išsausėja. Vandenilio peroksidas gali tapti alergenu, jei yra didelė jo koncentracija ir ilgesnis poveikio laikas. Bet tokio jo kiekio , koks jis yra dezinfekantuose alergenu vargiai vandenilio peroksidas bepasidarys. Comments are closed.
|
AutorėProf. R. Dubakienė - aukščiausios kategorijos gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorė, habilituota medicinos daktarė, turinti 40 metų stažą alergologijoje. Archyvas
October 2020
Kategorijos |