Žiedadulkėms sklandant ore, žmonėms, sergantiems šienlige, nėra ramybės net savo namuose, jos lenda visur – į patalynę, drabužius, kilimus, baldų apmušalus. Išsivysto ligos simptomai . Bet su tuo nebūtina taikytis. Pateikiame patarimus, kaip apsaugoti namus nuo žiedadulkių.
· Namų įrengimas Kilimai ir kiliminiai takeliai yra tikri žiedadulkių spąstai. Geriau reikėtų įrengti medines grindis, iškloti parketą, kamštinę ar vinilinę dangą. Nuolatinis valymas drėgnu skuduru taip pat sumažina žiedadulkių kiekį. Taip pat vietoje baldų, aptrauktų gobelenu, geriau tinka mediniai ir odiniai baldai. Vietoje užuolaidų kabinkite žaliuzes, kurias galima nuvalyti drėgnu skuduru. · Filtrai Jei sergate šienlige, siurbimą dulkių siurbliu ramia sąžine galite perduoti kitam šeimos nariui, kuris neserga šia alergija. Dulkių filtrus ir maišelius reikia keisti kas dvi savaites. · Minimalizmas Lentynose, kuriose gausu įvairių niekučių, kaupiasi dulkės, ir žinoma, žiedadulkės. Mažiau yra daugiau – kalbama apie jūsų sveikatą. · Skalbimas Nedžiovinkite skalbinių lauke. Žiedadulkės prikimba prie skalbinių ir lengvai patenka į namus. · Plaukai Daug žiedadulkių kaupiasi plaukuose. Prieš einant miegoti, gerai iššukuokite plaukus, o geriausia – išplaukite. Tada žiedadulkės nepateks į jūsų lovą. · Drabužiai Žiedadulkės kaupiasi ant visų lauko drabužių. Drabužius keiskite kiekvieną dieną. Persirengdami, stenkitės, kad drabužiai neliestų veido. Nepersirenginėkite miegamajame kambaryje ir neneškite į jį vakare dėvėtų drabužių. · Patalynė Patalynę skalbti ne žemesnėje kaip 60°C temperatūroje. Pagalvių užvalkalus keisti kiekvieną savaitę. Comments are closed.
|
AutorėProf. R. Dubakienė - aukščiausios kategorijos gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorė, habilituota medicinos daktarė, turinti 40 metų stažą alergologijoje. Archyvas
October 2020
Kategorijos |