Alergija vaistams turi konkrečias pasireiškimo formas. Ji pasireiškia dilgėline, anafilaksija, alerginiu kontaktiniu dermatitu, Kvinkės edema.
Pasitaiko atvejų , kai alergija vaistui palaikomas pašalinis vaisto poveikis.Tas ypač pastebima ligonių tarpe, pavyzdžiui sakoma , kad yra alergija eritromicinui,esą nuo jo” skauda kepenis”. Tačiau tai pašalinis turint omeny jo poveikį į kepenus. Alergija vaistams dažnai yra painiojama su vaistų netoleravimu, nes patys ligoniai suklaidina gydytoją, pareikšdami,kad yra jautrūs visiems vaistams. Vaistų netoleravimo reakcijos Iš tiesų pasireiškia ligoniams vartojant bet kokį vaistą įprastomis dozėmis atsiranda sekantys reiškiniai: ligonio oda parausta, ima niežėti, atsiranda dažnais širdies plakimas, varo dažnai šlapintis, pakyla arterinis kraujospūdis, atsiranda neramumas, mirties baimė. Visa klinika yra panaši į vegetacinę krizę. Tai yra vadinamasis vaistų netoleravimas. Jis esti, kai pakenkiamos tarpinės smegenys dėl sunkių virusinių infekcijų,traumų. Dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus moterims, nei vyrams. Vaistų netoleravimo mechanizmas nėra pilnai ištirtas. Sumažinus vartojamųjų vaistų dozes nemalonūs reiškiniai išnyksta. Ligoniams reiktų rekomenduoti pradžioje pabandyti vartoti 1/8 – ¼ tabletės. Esant vegetacinės krizės reiškiniams švirkšti į raumenis relaniumą. Vaistų netoleravimą turėtų atpažinti visi gydytojai,nes nepagrįstai tokie ligoniai siuntinėjami vieniems gydytojams pas kitus nenustatant diagnozės. Comments are closed.
|
AutorėProf. R. Dubakienė - aukščiausios kategorijos gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorė, habilituota medicinos daktarė, turinti 40 metų stažą alergologijoje. Archyvas
October 2020
Kategorijos |